Dr. Indra Pradana Singawinata, Asya Verimlilik Teşkilatı’nın (AVT) 13. Genel Sekreteri olduTOKYO, JAPONYA - Media OutReach - 16 Eylül 2022 - Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT), Dr. Indra Pradana Singawinata'nın 16 Eylül 2022 tarihinden itibaren AVT Genel Sekreteri rolünü üstlendiğini duyurdu.

13. AVT Genel Sekreteri Dr. Indra Pradana Singawinata
13. AVT Genel Sekreteri Dr. Indra Pradana Singawinata

Endonezya'da hem kamu hem de özel sektörde liderlik pozisyonlarında zengin bir deneyime sahip olan Dr. Singawinata, en son ulusal bir kamu-özel ortaklığı programı kapsamında uygulanan altyapı projelerine garanti sağlayan bir devlet kuruluşu olan Endonezya Altyapı Garanti Fonu'nun (IIGF) Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Bundan önce de Araştırma Başkanı olarak katıldığı Putera Sampoerna Vakfı'nda (PSF), İş Geliştirme Başkanı ve ardından Kurumsal İlişkiler Başkanı oldu.

Dr. Singawinata, Endonezya'daki Trisakti Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans, Endonezya Üniversitesi'nden Muhasebe alanında yüksek lisans ve Japonya'daki Ritsumeikan Asya Pasifik Üniversitesi'nden (APU) Felsefe alanında doktora derecelerine sahiptir.

Genel Sekreter olarak 2022–25 görev süresince hedeflerini özetleyen Dr. Singawinata, "Benim görevim, AVT programları ve araçlarını güçlendirerek AVT üye ekonomileri arasındaki verimlilik farklarını azaltmaktır. Vizyonumuz, karma programlar aracılığıyla üye ülkelerdeki Ulusal Verimlilik Kuruluşları (NPO'lar) için kapasite geliştirme ve teknik yardım, NPO programlarında dijital teknolojilerin kullanımının güçlendirilmesi ve orta vadeli programlara ek olarak 'hızlı kazanma' fırsatlarının belirlenmesini içermelidir" dedi.

AVT'nin vizyon ve misyonunu gerçekleştirmek için liderliğindeki eylemler için üç yol gösterici ilkenin sinerji, iyi kurumsal yönetim ve şeffaflık olduğunu vurgulayan Dr. Singawinata: "AVT'nin sadece Asya-Pasifik bölgesinde değil, dünyada da lider verimlilik kuruluşlarından biri olarak konumunu pekiştirmek için, AVT'nin 60 yılı aşkın tarihi ve geçmişteki başarıları üzerine yeni girişimler inşa etmeyi dört gözle bekliyorum" açıklamasında bulundu.

Hashtag: #AsyaVerimlilikTeşkilatı

發行人全權負責本公告的內容
AVT Hakkında
AVT Hakkında
Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT), karşılıklı iş birliği yoluyla Asya-Pasifik bölgesinde verimliliği artırmak amacıyla 1961 yılında kurulmuş hükümetler arası bir kuruluştur. AVT, politika danışmanlığı hizmetleri sunan bir düşünce kuruluşu olarak sanayi, tarım, hizmet ve kamu sektörlerinde akıllı girişimlerde bulunarak bölgenin sürdürülebilir sosyoekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktadır.

AVT, üye ekonomilerde verimlilik artışı için ulusal stratejiler formüle etmede, araştırma ve mükemmellik merkezleri de dahil olmak üzere bir dizi kurumsal kapasite geliştirme faaliyetlerine destek olarak bölgenin geleceğini şekillendirmektedir. AVT politik olmayan, kar amacı gütmeyen ve eşitlikçi bir kuruluştur.

Mevcut üyeler arasında 21 ekonomi yer almaktadır: Bangladeş, Kamboçya, Tayvan, Fiji, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran İslam Cumhuriyeti, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Lao Halk Cumhuriyeti, Malezya, Moğolistan, Nepal, Pakistan, Filipinler, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Türkiye ve Vietnam.

來源:

Asian Productivity Organization (APO)

類別:

Human Resource

閱讀:

English, Japanese

發佈於

16 Sep 2022

過去的新聞稿

更多

立即聯繫 Media OutReach

立即聯繫我們