Ozon Global: Yaz öncesi Türkiye'den en çok satın alınan ürünler güneş koruma ürünleri, kozmetik ürünler ve otomobil lastikleridirMOSKOVA RUSYA - Media OutReach - 5 Haziran 2023 - Ozon müşterileri, özellikle yaz sezonuna girerken Türkiye'den daha sık alışveriş yapmaya başladı. Ozon'un sınır ötesi ticaret kolu Ozon Global'in verilerine göre, Türkiye'den Rusya'ya verilen siparişler son 8 ayda üç katına çıktı. Bununla birlikte, bahar aylarında otomobil parçaları ve bakım ürünleri için siparişler ani bir şekilde arttı. Nisan ve Mayıs ayları için verilen siparişlerin sayısı Şubat ve Mart aylarına göre 1.5 kat arttı.

Bahar aylarında ise Rus alıcılar arasında en yüksek talep "Güzellik ve Sağlık" kategorisindeki ürünlere oldu.

Ozon Global'de Türkiye'den sipariş edilen en popüler 5 ürün:
  • Araba lastikleri;
  • Nemlendirici ruj ve dudak koruma ürünleri;
  • Vitaminler ve spor takviyeleri;
  • Güneş koruma ürünleri;
  • Kapsül formunda saç vitaminleri.

Ozon Global, geçtiğimiz Ağustos ayında Türkiye'de lokal kolunu kurduğu an itibariyle ürün yelpazesini genişletmek için sürekli olarak yeni satıcıları ve ürünlerini sisteme dahil etmektedir. 2023 yaz başı itibariyle elde edilen sonuçlar dikkat çekmektedir. Türkiye'deki satıcılarımızın sayısı üç katına çıkmış ve ürün yelpazesi 8 kat artarak şimdiden 350.000 adedi aşmıştır.

Rusların yurtdışından gelen ürünlere olan talebi, Batılı markaların Rusya'dan kısmen ayrılmasından sonra sürekli olarak artarken, Ozon Global bunu bir fırsata dönüştürmüş ve uluslararası varlığını genişletmiştir. 2022 yılında şirket, Türkiye ve Çin de dahil olmak üzere birçok ülkede temsilcilikler açmıştır.Hashtag: #Ozon

發行人全權負責本公告的內容
來源:

Ozon

類別:

Retail

 
發佈於

05 Jun 2023

過去的新聞稿

更多

聯繫 Media OutReach Newswire

立即聯繫我們